data ważności: 31 stycznia 2008 (czwartek)

Global Management Challenge 2008

Rozpoczęły się zapisy do IX edycji konkursu Global Management Challenge 2008. W styczniu można już zgłaszać zespoły (3-5 osób) do polskiej edycji międzynarodowej gry strategicznej.

GMC to okazja do zdobycia nowych doświadczeń menedżerskich i wiedzy o zarządzaniu na globalnym rynku. Konkurs organizowany jest pod patronatem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Narodowego Banku Polskiego.

To największy w Polsce trening zarządzania w wirtualnej rzeczywistości. Odpowiada na potrzeby osób, które w nowej i interaktywnej formie pragną rozwijać zarówno twarde, biznesowe umiejętności (analizy finansowej, planowania strategicznego), jak i miękkie, związane ze współdziałaniem, wzajemną motywacją.

Zarejestrowane zespoły wcielają się w rolę Zarządów międzynarodowych spółek. Ich zadaniem jest zarządzać firmą tak, aby osiągnęła jak najwyższą wartość akcji na giełdzie. GMC jest symulacją interaktywną, w której uczestnicy muszą przewidzieć postępowanie konkurencji i elastycznie reagować na zmiany rynkowe.

Co roku startuje w edycji ponad 1000 osób z całej Polski, menedżerowie, specjaliści, studenci MBA, absolwenci, wybitni studenci uczelni wyższych. W ubiegłym roku w wirtualnych rozgrywkach wzięła udział rekordowa liczba 310 zespołów, z firm takich jak m.in.: Telekomunikacja Polska, PTK Centertel, Real, Bank Zachodni WBK, British American Tobacco, Dramers, Jeronimo Martins Dystrybucja, KPMG Audyt, Netia, Media Markt, BP Polska, Renault i wiele innych.

Przedsięwzięcie jest obecne w Polsce od 2000 roku, każda edycja to ponad 1000 entuzjastów zarządzania w wirtualnej rzeczywistości. Globalnie jest już 400 000 "absolwentów" GMC w 28 państwach. (www.worldgmc.com).

Konkurs składa się z programu treningowego, dwóch etapów (rozgrywane on-line) oraz finału krajowego, a następnie światowego. Na arenie międzynarodowej Polacy mogą się pochwalić już zwycięstwem w 2004 roku, a następnie dwukrotnie zdobywanym wicemistrzostwem.

ostatnia zmiana: 2012-05-18
Komentarze
Polityka Prywatności