Jeśli chcesz sprzedać nam swój pomysł, to zapraszamy do udziału w naszym konkursie. Forma prac jest dowolna: może to być plakat, ulotka, zdjęcie lub rysunek z hasłem czy nawet piosenka. Jest tylko jeden warunek: praca powinna powstać przy użyciu komputera i legalnego oprogramowania.
Na zwycięzcę konkursu czeka nagroda finansowa w wysokości 5.000 zł, a autorzy prac wyróżnionych otrzymują cenne nagrody rzeczowe.
Od pomysłu zaczyna się każdy proces twórczy. Pomysł daje początek twórczości artystycznej, naukowej i technicznej. Żeby powstał film, nagranie muzyczne, program komputerowy czy inny utwór lub wynalazek, najpierw trzeba wpaść na pomysł. Legendarny okrzyk Archimedesa "eureka" (tłum. "znalazłem"), to bodaj najsłynniejsze zakomunikowanie faktu wpadnięcia na pomysł. Pomysłowość człowieka, zwana w dzisiejszych czasach kreatywnością, jest motorem rozwoju technologicznego i - tak jak w wypadku sztuki - źródłem doznań estetycznych i duchowych.
Rezultaty działalności twórczej człowieka są przedmiotem tzw. własności intelektualnej. Jej szczególny charakter, oprócz determinowania rozwoju cywilizacyjnego, polega miedzy innymi na tym, że z większości rezultatów twórczości człowieka, na przykład w postaci programów komputerowych, można stosunkowo łatwo korzystać bezprawnie. Takie zjawisko nazywane jest potocznie piractwem komputerowym. Piractwo ma charakter negatywny nie tylko ze względu na straty twórców i producentów, ale także w ujęciu szerszych konsekwencji gospodarczych, w tym spowolnienia powstawania nowych miejsc pracy czy mniejszych wpływów z podatków. Patrząc z tej perspektywy, zmniejszenie skali piractwa komputerowego leży w interesie każdego: twórców, państwa i obywateli. Dlatego szczególnego znaczenia nabiera ochrona własności intelektualnej w postaci prawa i instrumentów jego egzekwowania, jak i świadomości społecznej w zakresie znaczenia i wartości własności intelektualnej. Jej wzrostowi służą nie tylko racjonalne argumenty w zakresie negatywnych skutków ekonomicznych piractwa, jak i zagrożeń związanych z korzystaniem z pirackich utworów w ujęciu konsekwencji prawnych i finansowych oraz zagrożenia – szczególnie poważnego w wypadku pirackich kopii legalnego oprogramowania – bezpieczeństwa danych. Czasem bardziej wymowny i skuteczny bywa jednak jeden obraz, jedno zdanie, jeden utwór. Dlatego zapraszamy Was do udziału w konkursie na reklamę antypiracką. Forma prac biorących udział w konkursie jest dowolna – może to być plakat, ulotka, hasło lub piosenka. Jest tylko jeden warunek: praca powinna powstać przy użyciu komputera i – rzecz jasna – legalnego oprogramowania. Nie przypadkiem nasz konkurs adresujemy do Internautów. Na co dzień korzystacie z Internetu i doskonale zdajecie sobie sprawę, jakie korzyści daje dostęp do informacji i nieograniczona możliwość komunikacji, włącznie z zakupem dowolnego towaru nie wychodząc z domu. Transakcje za pośrednictwem aukcji internetowych wiążą się jednak z pewnym ryzykiem. Niestety nie wszyscy sprzedający są uczciwi. W naszej witrynie znajdziecie informacje na temat zagrożeń związanych z zakupem nielegalnego oprogramowania oraz praktyczne porady jak zmniejszyć do minimum ryzyko zostania oszukanym. Być może przygotowane przez nas informacje okażą się także przydatne w poszukiwaniach pomysłu, który chcemy kupić! Szczegółowe i pełne informacje o warunkach konkursu znajdziesz w Regulaminie.