Konkurs adresowany jest do studentów, którzy chcą sprawdzić się indywidualnie. Od 25 maja do 15 czerwca, w ramach projektu „Seeds for the Future”, którego organizatorem jest Huawei Polska, studenci tworzyć będą interfejsy przyszłości służące walce z wykluczeniem cyfrowym seniorów. Temat konkursu ustalono w oparciu o zagadnienia Agendy cyfrowej dla Europy – jednego z siedmiu filarów unijnej strategii Europa 2020.
"Seeds for the Future" to międzynarodowy program Huawei na rzecz innowacji i edukacji technicznej. Projekt umożliwia studentom i absolwentom kierunków ścisłych zdobycie praktycznej wiedzy z zakresu technologii teleinformatycznych (ICT). W Polsce do programu przystąpiło dziesięć uczelni technicznych. Każda z nich wytypuje jednego studenta, który odznacza się ponadprzeciętnymi zdolnościami w tematyce nowych technologii. Nagrodą będzie udział w dwutygodniowych, międzynarodowych warsztatach w Chinach, prowadzonych przez ekspertów Huawei.
O szansach, jakie niesie ze sobą udział w programie, mówi Owen Ou, Dyrektor Generalny Huawei Polska: - Dziesięciu zwycięzców polskiej edycji "Seeds for the Future" wyjedzie na dwa tygodnie do Pekinu i do głównej siedziby firmy Huawei w Shenzhen. Na miejscu będą mieli możliwość poznania międzynarodowych standardów, kultury i wartości, jakimi kieruje się Huawei w swojej codziennej pracy. Szczególnie ważnym doświadczeniem dla młodych ludzi, wchodzących dopiero na rynek pracy, będzie profesjonalne szkolenie techniczne z najlepszymi specjalistami w branży ICT.
W tegorocznej edycji biorą udział:
- Politechnika Warszawska
- Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie
- Politechnika Wrocławska
- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie
- Polsko-Japońska Akademia Technik Komputerowych w Warszawie
- Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
- Politechnika Gdańska
- Politechnika Łódzka
- Politechnika Poznańska
- Politechnika Śląska w Gliwicach
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do 7 lipca br. Warsztaty w Chinach odbędą się w drugiej połowie sierpnia 2015 r.