Nie od dziś wiadomo, że Studencki Nobel to konkurs, który wyłania najbardziej wszechstronnego i nieprzeciętnie utalentowanego studenta w Polsce. Od sześciu lat, rokrocznie studenci z wielu ośrodków akademickich w naszym kraju mają możliwość pochwalenia się swoimi umiejętnościami i osiągnięciami przed szeroką publicznością, a także ubiegania się o uznanie wśród społeczności akademickiej i atrakcyjne nagrody. Nie inaczej będzie i w tym roku. A co czeka nas w siódmej edycji konkursu – Studenckim Noblu 2015?
Centrum Krajowe Projektu, którym w obecnej edycji jest NZS Politechniki Warszawskiej (www.nzspw.pl), przygotowało dla uczestników lekko odświeżoną formułę konkursu. Niezależnie od deklarowanego kierunku studiów, uczestnik może zgłosić się do konkursu w dowolnie wybranej przez siebie specjalności, w której dysponuje odpowiednimi osiągnięciami. Ogólny podział tegorocznych specjalności wygląda następująco:
· nauki rolniczo-przyrodnicze,
· nauki ścisłe i techniczne,
· nauki medyczne i nauki o zdrowiu,
· nauki ekonomiczne i społeczne oraz
· nauki humanistyczne i sztukę.
W każdej ze specjalności wyróżnić można bogaty zakres dziedzin, które się na nią składają, dzięki czemu uczestnik lepiej dopasuje Swoje dokonania do odpowiedniej kategorii. Spośród najlepszych studentów poszczególnych specjalności,
po przesłuchaniu autoprezentacji i zapoznaniu się z osiągnięciami kandydatów, Krajowa Komisja Konkursowa wyłoni Laureata Konkursu - najlepszego studenta Rzeczypospolitej Polskiej w roku 2015! A na co komisje konkursowe będą zwracały szczególną uwagę? Są to przede wszystkim wyniki w nauce oraz aktywność naukowa, społeczna, czy artystyczna, ale także znajomość języków obcych, doświadczenia badawcze i tym podobne.
Zapisy do konkursu rozpoczynają się 16 marca a już niebawem zaprezentowane będą oficjalny Regulamin oraz Kryteria konkursu. Zapisy ruszają w połowie marca 2015, więc macie jeszcze trochę czasu na podsumowanie Swoich osiągnięć. Śledźcie zatem uważnie kanały informacyjne Studenckiego Nobla, by nie przegapić żadnych aktualności. I niech tegoroczne, tytułowe hasło przewodnie motywuje Was do dalszego rozwoju i realizacji marzeń, zarówno naukowych, jak i najróżniejszych pasji.
www.facebook.com/StudenckiNobelpl
http://instagram.com/studenckinobel