Konkurs skierowany jest do studentów, którzy nie wyobrażają sobie wyjścia z domu bez aparatu fotograficznego - do tych, którzy potrafią uchwycić chwilę w jednym pstryknięciu migawki.
Discover Europe składa się z dwóch etapów. Pierwszym z nich są etapy regionalne, z których 10 odbywa się w Polsce, a jeden za granicą. Z nadesłanych zdjęć komisja wybierze po 10% najlepszych prac. Przejdą one do drugiej części konkursu, czyli do etapu centralnego, który odbędzie się w Warszawie. Jury wyłoni najlepsze zdjęcia przedstawiające Polskę oraz inne europejskie kraje
Kategorie
W tym roku konkurs
składa się z trzech podstawowych kategorii:
Kategorią specjalną, nad którą Patronat objęła firma KPMG jest Sukces z Pasji, której tematem jest ukazanie emocji towarzyszących ludziom na ich drodze do sukcesu i wygranej.
Nagrody
Uczestnicy Discover Europe 2013 mają szansę wygrać między innymi: warsztaty fotograficzne, programy do edycji zdjęć Corel, tablety firmy Wacom oraz wycieczkę do Berlina (przejazd + zakwaterowanie).
Organizatorzy
Organizatorem projektu jest Erasmus Student Network Polska – polski oddział ogólnoeuropejskiej organizacji studenckiej, której celem jest wspieranie i rozwój programów międzynarodowych wymian studenckich, w tym zwłaszcza programu Erasmus.
Patroni Honorowi
Tegoroczną edycję konkursu uświetnią Patronaty Honorowe takich instytucji i organizacji jak Komisja Europejska, Parlament Europejski, ZPAF, Fundacja im Roberta Schumana oraz Akademia Nikona.
Więcej informacji na stronie projektu:
lub profilu na Facebooku: