Szukamy nowych, współczesnych tekstów dla młodzieży. Zastanawiamy się nad tym: co ich dotyka? Przed jakimi stają problemami? Jakie zadają sobie pytania? Termin nadsyłania dramatów mija 1 lutego 2013 r.
W ramach programu „Teatr w klasie” zrealizowano dwa spektakle oparte na tekstach zagranicznych dramatopisarzy.
Lars Norén „Sebastian X” – reżyseria Grażyna Kania
Jörg Menke-Peitzmeyer „Biedna ale sexi” – reżyseria Wojciech Urbański
Do przygotowania kolejnej premiery, Teatr zaprasza rodzimych autorów.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres Teatru:
TEATR POWSZECHNY
IM. ZYGMUNTA HÜBNERA
03-801 Warszawa,
ul. Jana Zamoyskiego 20
Więcej informacji oraz szczegółowy
regulamin konkursu na stronie:
http://www.powszechny.art.pl/?
Klasa staje się
sceną.
Lekcja
staje się spektaklem.
Projekt „Teatr w klasie” polega na przygotowaniu i przeprowadzeniu cyklu spotkań teatralnych odbywających się w klasie szkolnej w warszawskich szkołach średnich. Sala lekcyjna staje się sceną, na której aktorzy pokazują spektakl na temat aktualnych problemów i zagadnień społecznych, z którymi młoda widownia spotyka się lub może się spotkać. W drugiej części spotkania dołączają moderatorzy ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej i prowadzą dyskusję rozwijającą tematykę spektaklu. Sztuka, której bohater należy do tego samego pokolenia co widownia, staje się pretekstem do rozmowy na trudne tematy dotykające młodzież i uwrażliwiania jej na palące problemy społeczne.
Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz wspierany przez Fundację Współpracy Polsko-Niemieckiej (Gefördert aus Mitteln der Stiftung für deutsch-polnische Zusammenarbeit).