data ważności: 31 marca 2012 (sobota)

Konkurs prac studenckich w ramach ogólnopolskiej konferencji "Piractwo w sieci"

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie prac studenckich w związku z Ogólnopolską Konferencją „Piractwo w sieci. Zagrożenia bezpieczeństwa w dobie Internetu", która odbędzie się 7 maja 2012 r. Uczestnikami konkursu mogą być studenci ze wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych w kraju.

Zgłoszenie zostaje przyjęte po przesłaniu przez potencjalnego uczestnika abstraktu referatu w objętości do 2 stron A4normalizowanego maszynopisu (czcionka Times New Roman 12 pkt, odstępy 1,5 wiersza) drogą mailową do 31 marca 2012 r., na adres:  zgloszenia.konferencjapiractwo@gmail.com  

Wraz z abstraktem na adres Organizatora powinien zostać wysłany wypełniony formularz zgłoszeniowy, dostępny na stronie:www.elsa.lex.edu.pl/piractwowsieci/  Spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń zostaną wybrane 4 najlepsze prace. Spośród wszystkich zgłoszeń, uczestników Konferencji na podstawie nadesłanych abstraktów dokonająpracownicy naukowi Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.  

Podczas konferencji poruszone zostaną dwa bloki zagadnień:  
1. Piractwo w sieci- zagadnienia związane z prawem autorskim.  

Przykładowe tematy:  
  • Prawo autorskie w nowych formach e-publikacji (audiobooki,  e-booki);  
  • Cyfrowe mp3, linkowanie, pobieranie gier, filmów z Internetu -  od kiedy jestem przestępcą?;  
  • Problematyka Peer2Peer, torrentów, emuli w kontekście  karnego prawa autorskiego;  
  • Muzyka, audio, zdjęcia - czy korzystanie z zawartości Internetu  jest legalne?;  
  • ACTA - plusy i minusy w świetle prawa własności  intelektualnej w Internecie. 

2. Zagrożenia bezpieczeństwa w dobie Internetu.  

Przykładowe tematy:  
  • Problematyka ochrony danych osobowych w kontekście  cyberprzestępstw;  
  • Przestępstwa internetowe w znowelizowanym kodeksie  karnym - kradzieże tożsamości, przestępstwa bankowe  przestępstwa komputerowe i ich hybrydy w kodeksie karnym;  
  • Jakie kary przewidziane są za wyłudzanie danych, podszywanie  się pod inne osoby, kradzież tożsamości, ataki hackerskie;  Bezpieczeństwo w sieci - omówienie najczęstszych  przestępstw internetowych oraz możliwości obrony przed nimi,  analiza dowodów elektronicznych i danych internetowych.  

Wygłoszenie referatu, przygotowanego na postawie nadesłanego abstraktu, powinno trwać ok. 30 min.  Planowana jest publikacja pokonferencyjna.

ostatnia zmiana: 2012-05-18
Komentarze
Polityka Prywatności