data ważności: 20 października 2011 (czwartek)
Konkurs dla studentów/tek na organizację wydarzeń towarzyszących obchodom Międzynarodowego Dnia ONZ
Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju (UNDP) zaprasza studentów/ki do składania pomysłów na organizację wydarzeń towarzyszących obchodom Międzynarodowego Dnia ONZ, który odbywa się 24 października br.
Na propozycje działań promujących działalność ONZ czekamy do 20 października.
Międzynarodowy Dzień ONZ to coroczne święto obchodzone dla uczczenia powstania największej organizacji międzyrządowej na świecie. UNDP, jako jedna z agend systemu ONZ, której działalność skupia się na wyzwaniach rozwojowych i realizacji Milenijnych Celów Rozwoju, zaprasza studentów/tki do odkrycia na nowo celów, misji i działań ONZ jako systemu oraz poszczególnych agend, z których aż 11 istnieje również w Polsce.
Stąd zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie wszystkich studentów/ki indywidualnych oraz osoby zrzeszone w kołach naukowych, które chciałyby przygotować wydarzenia promujące działalność ONZ poprzez organizację happeningów, publikacji, przedstawień, spotkań tematycznych, wystaw, debat, pokazów etc. Podstawowym kryterium oceny zgłoszonych pomysłów, poza trafnością i adekwatnością do wyznaczonych celów, będzie innowacyjność, kreatywność i promocja oddolnej aktywności obywatelskiej.
Poszczególne osoby i podmioty mogą się ubiegać o wsparcie w wysokości do 1000 zł. Środki te powinny być przeznaczone na realizacje pomysłu. Projekt powinien być zrealizowany być w terminie 21- 31 października.
Szczegółowe informacje na temat konkursu znajduj się poniżej, zgłoszenia należy przesyłać on-line za pomocą formularza (kliknij tutaj).
Dodatkowe pytania prosimy przesyłać do Pana Mateusza Smotera, e-mail: mateusz.smoter@undp.org, tel.: 022 827-62-46
Wypełnij formularz zgłoszeniowy on-line!
Pytania i odpowiedzi dotyczące zgłaszania pomysłów
Kto może ubiegać się o środki na realizację pomysłu?
Do Konkursu przystąpić mogą studenci/tki indywidualni oraz zrzeszeni w kołach naukowych, którzy chcieliby przygotować rożnego rodzaju aktywności promujące działalność Organizacji Narodów Zjednoczonych w Polsce i na świecie, szczególnie w kontekście Milenijnych Celów Rozwoju.
Rodzaje finansowanych działa
Jakie pomysły można zgłaszać?
Organizatorzy Konkursu dopuszczają różnorodne sposoby i metody promocji działalności ONZ, użycie różnorakich narzędzi min: happeningów, publikacji, przedstawień, konferencji, spotkań tematycznych, wystaw, pokazów etc. Podstawowym kryterium, poza trafnością tematu ma być innowacyjność, kreatywność i promocja oddolnej aktywności obywatelskiej. Dodatkowo działania te mają zaangażować studentów/tki w debatę nt. roli i odpowiedzialności państw, udzielających pomocy rozwojowej biedniejszym krajom i w realizacji przez nie ONZ-towskich Milenijnych Celów Rozwoju.
O jaką kwotę można zabiegać?
Przeznaczamy na realizację pomysłów kwotę 10 tyś złotych, zostanie ona podzielona między autorów najlepszych idei. Poszczególne osoby i podmioty mogą się ubiegać o środki w wysokości do 1000 zł.
Jakie są warunki realizacji pomysłów?
Pomysł powinien być realizowany w terminie 21- 31 października
Podstawą ubiegania się o dotację jest złożenie w terminie poprawnie wypełnionego wniosku. Jeden Pomysłodawca może złożyć maksymalnie 1 wniosek. Wzór formularza zgłoszeniowego dostępny jest na stronie www.undp.org.pl (rejestracja odbywa się wyłącznie drogą elektroniczną).
Jak będą oceniane zgłaszane pomysły?
Ostateczna ocena prac konkursowych odbędzie się w terminie 1 dnia od zakończenia przyjmowania wniosków. Organizator zastrzega sobie prawo do przedłużenia tego terminu.
Wniosek merytoryczny oraz ocena kosztorysu dokonywany jest przez Komisję powołaną przez Organizatora Konkursu. Podczas prac Komisja posługuje się wewnętrzną skalą ocen opartą o kryteria takie jak:
a) Zgodność pomysłu z celem konkursu;
b) Innowacyjność i kreatywność;
c) Jakość projektu: spójność, czytelność, wykonalność w ramach założonych ram czasowych i finansowych;
Jak dowiem się o wynikach selekcji?
Informacje o wynikach będą upublicznione na stronie www.undp.org.pl a także rozesłane do Pomysłodawców droga e-mailową.
Jak powinienem/nam rozliczyć się z realizacji zadania?
Każdy, kto zostanie zakwalifikowany, zobowiązany jest do przysłania raportu z działań w terminie 2 tygodni od ich zakończenia. Raport powinien składać się z części merytorycznej, opisu przebiegu działań oraz zdjęć z wydarzenia.
ostatnia zmiana: 2012-05-18