data ważności: 20 czerwca 2011 (poniedziałek)

Konkurs grantowy PAH

Polska Akcja Humanitarna planuje wydanie trzech książek poświęconych tematyce rozwojowej. W związku z tym PAH ogłasza konkurs grantowy, w ramach którego zdobyć można dofinansowanie projektu obejmującego badania terenowe, zbieranie materiałów w krajach globalnego Południa.

Konkurs adresowany jest do autorów/ek otwartych na problematykę globalnych współzależności i ich konsekwencji, zarówno szans i zagrożeń, dla mieszkańców krajów globalnego Południa.

Zaproszenie kierujemy do młodych badaczy/ek, dziennikarzy/ek, przedstawicieli/ek środowiska akademickiego. Celem konkursu jest wyłonienie najbardziej interesujących projektów, których rezultatem będą wysokiej jakości publikacje, przybliżające polskiemu społeczeństwu problemy krajów najuboższych i przedstawiające zagadnienia globalnych współzależności, międzynarodowej współpracy rozwojowej, stan i uwarunkowania realizacji Milenijnych Celów Rozwojowych.

Wybrani autorzy wyjadą do kraju wskazanego w zgłoszonym przez siebie projekcie, gdzie będą mieli możliwość zebrania materiałów do przygotowywanej w ramach projektu publikacji. Rejonem szczególnego zainteresowania PAH jest kontynent afrykański.

Tematy objęte konkursem:
  • Prawo do wody i należytych warunków sanitarnych
  • Prawo do edukacji
  • Prawo do żywności
  • Prawo do życia w godnych warunkach
  • Prawo do życia i zdrowia, w szczególności podczas katastrof naturalnych i konfliktów zbrojnych.
Obszary horyzontalne:
  • Zmiany klimatyczne
  • Kwestie Gender w rozwoju krajów globalnego Południa
  • Partycypacja społeczna
  • Wpływ i odpowiedzialność Unii Europejskiej oraz w szczególności Polski na tematy konkursu. Przyznane mogą być trzy granty, każdy o wartości 22 000,00 PLN, które sfinansują proces przygotowania publikacji, w tym koszty badań terenowych.
Wydanie publikacji pozostanie w gestii Polskiej Akcji Humanitarnej. Projekt może trwać maksymalnie 12 miesięcy i powinien zakończyć się do 30 lipca 2012 roku oddaniem rękopisu publikacji. Grupy rekomendowane do objęcia badaniem to kobiety, dzieci, osoby niepełnosprawne oraz uchodźcy i osoby wewnętrznie przesiedlone (IDPs), repatrianci, mieszkańcy slumsów i dzielnic ubóstwa - jako grupy najbardziej poszkodowane i bezbronne wobec skutków ubóstwa, konfliktów zbrojnych, katastrof naturalnych.

Wnioski należy złożyć w siedzibie PAH lub przesłać na jej adres: Polska Akcja Humanitarna, ul. Szpitalna 5/3, 00-031 Warszawa do dnia 20 czerwca 2011 roku, do godziny 15:00.
Komplet dokumentów w formie elektronicznej należy jednocześnie przesłać na adres kmc.granty@pah.org.pl. Decyduje data dostarczenia do siedziby PAH.

Wnioski o przyznanie grantu należy składać przy wykorzystaniu standardowych formularzy.

Komplet dokumentów składających się na wniosek zawiera:

1) Wypełniony formularz wniosku
2) Życiorys kandydata i ewentualnych członków zespołu
3) Harmonogram
4) Budżet
5) Spis publikacji
6) Referencje z dwóch niezależnych źródeł Komisyjna ocena wniosków będzie przebiegała w dwóch etapach. Autorzy dziesięciu wniosków wybranych w pierwszym etapie zostaną zaproszeni na rozmowę kwalifikacyjną.

W wyniku rozmów kwalifikacyjnych wyłonione zostaną trzy zwycięskie wnioski. Terminy rozmów kwalifikacyjnych i termin podania zwycięzców zostaną określone w toku postępowania konkursowego. Pełne warunki konkursu zostały określone w regulaminie konkursu.

Regulamin, formularze oraz projekt umowy o stworzenie dzieła literackiego są dostępne na stronie Polskiej Akcji Humanitarnej www.pah.org.pl, www.ubostwo.pl.

Pytania dotyczące konkursu proszę kierować na adres kmc.granty@pah.org.pl Konkurs organizowany jest w ramach projektu „Wiedza prowadzi do zmian! Silna współpraca pomiędzy organizacjami pozarządowymi i środowiskiem akademickim w promocji zagadnień rozwojowych wśród polityków i społeczeństwa” Knowledge Makes Change (KMC)! Strong co-operation between NGOs and academics In promoting development among politicians and public”. Przy realizacji projektu Polska Akcja Humanitarna korzysta ze wsparcia finansowego Unii Europejskiej.

ostatnia zmiana: 2012-05-18
Komentarze
Polityka Prywatności